Wim De Paepe verovert brons op het WK in Pontevedra
Deze vrijdag 25 september heeft Wim De Paepe de bronzen medaille veroverd op de wereldkampioenschappen G-triatlon in Pontevedra (Spanje). Door een technisch probleem eindigde hij in de klasse PTS2 achter zijn grote rivaal, de Fransman Ribstein, en de Amerikaan Lahna. “Gezien de omstandigheden kan ik niet al te teleurgesteld zijn over deze derde plaats.”
Wim De Paepe, die zich in 2024 in Torremolinos tot wereldkampioen kroonde, kwam naar Pontevedra als regerend vicewereldkampioen. Na zijn zilveren medaille op de Europese kampioenschappen in Tarragona afgelopen juni bevestigde hij zijn vorm deze zomer met twee overwinningen op het World Para Series-circuit.
Wim De Paepe kwam na 750m zwemmen als eerste uit het water, maar hij kreeg helaas te maken met een mechanisch probleem in het begin van het fietsonderdeel (20km). Nadat hij in de laatste ronde heel wat terrein had goedgemaakt, kwam hij de wisselzone binnen met een voorsprong van ongeveer veertig seconden op zijn Franse rivaal Jules Ribstein en de Amerikaan Mohamed Lahna, die een sterke inhaalrace had ingezet op de twee koplopers. Deze voorsprong van onze landgenoot bleek echter niet voldoende. Op het loopparcours van in totaal 5km moest hij zich gewonnen geven toen hij in de tweede ronde door zijn achtervolgers werd ingehaald. Uiteindelijk bereikte hij als derde de finish, op een kleine minuut van wereldkampioen Ribstein.
“Ik eindig derde op dit WK, met een beetje pech moet ik zeggen,” reageerde Wim De Paepe enkele minuten na zijn wedstrijd. “Mijn ketting viel van mijn tandwiel en ik moest stoppen om hem op zijn plaats te zetten, wat me ongeveer 45 seconden heeft gekost. Objectief gezien denk ik dat ik daardoor de eerste plaats misloop. Dat hoort nu eenmaal bij een wedstrijd, helaas. Ik heb goed gezwommen en een goed fietsgedeelte afgewerkt. Mijn loopgedeelte kon misschien nog iets beter, maar gezien de omstandigheden van de race kan ik niet al te teleurgesteld zijn over deze derde plaats.”
Bij de dames eindigde de jonge Gitte Welslau (klasse PTS2) 8ste. De overwinning ging naar de Amerikaanse Hailey Danz, voor de Australische Francis en de Japanse Yasuda.
De wedstrijden werden live uitgezonden op het YouTube-kanaal van World Triathlon. Alle uitslagen zijn te vinden op de officiële website van de competitie.
