EK goalbal – België verliest zijn kwartfinale en speelt morgen voor de 5e plaats

Gepost op 11 Oct. 2019

Op het Europees kampioenschap goalbal speelden de Belgian Bulls deze avond hun kwartfinale tegen Litouwen. Onze landgenoten verloren met 10-3 in Rostock (Duitsland).

Ondanks de goede voorbereiding kende de nationale mannenploeg geen gemakkelijke start op het EK. Wegens blessures bij Klison Mapreni en Bruno Vanhove was de coach genoodzaakt te roteren tijdens de groepsfase, om de twee wat te sparen voor de volgende wedstrijden. Twee overwinningen (Tsjechië en Spanje) en twee nederlagen (Finland en Duitsland) leverden de Belgen een derde plaats op in hun poule. Voldoende om de kwartfinale te mogen spelen tegen Litouwen, de huidige paralympische kampioen.

De Belgen versloegen deze ploeg al tweemaal tijdens het wereldkampioenschap in 2018. Maar vanavond waren de Litouwers te sterk. Ze zetten snel druk met hun efficiënte aanvallen en namen van bij het matchbegin meteen een grote voorsprong. In de tweede helft kon ons team zich niet meer herpakken. Eindscore : 10-3.

Morgen speelt onze ploeg nog twee matchen om te strijden voor plaats 5 op het tornooi.

Coach Johan De Rick had voor het tornooi een top-6-notering als doel vooropgesteld.

Volg hier de livestream.